Tenis w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. A to za sprawą polskich tenisistek i tenisistów, którzy błyszczą na światowych kortach. Mowa tutaj przede wszystkim o Idze Świątek (nr 1 WTA) i Hubercie Hurkaczu (nr 10 ATP), którzy w przeciągu dwóch lat zrobili gigantyczne postępy i w ten sposób otworzyli sobie możliwości, dzięki którym mogą zdobywać szczyty tenisowych triumfów. Biały sport w naszym kraju dzieki triumfom naszych reprezentantów staje się coraz modniejszy. Kiedyś uważano, że tenis jest tylko dla elit i trzeba mieć dużo pieniędzy, aby uprawiać tą dyscyplinę sportu. Na szczęście to jest tylko mit a zagrać w tenisa może dosłownie każdy. Jedni znajdą sobie w tym sporcie sposób na odstresowanie, inni będą dobrze się bawić w gronie znajomych, z kolei pozostali poczują chęć rywalizacji i będą mogli zmierzyć się na korcie, aby pokazać swoje umiejętności nabyte na treningach. W tenisa można grać na różnych nawierzchniach. Do najpopularniejszych należy nawierzchnia z mączki ceglanej, na której wielkoszlemowy turniej w Paryżu wygrała niedawno Świątek. Z kolei na kortach trawiastych uwielbia grać Hurkacz, który fenomenalnie radzi sobie w grze na tej nawierzchni. Pozostałe turnieje rozgrywane są na nawierzchniach twardych lub dywanowych.


Dorośli do rakiet 

Popularność tenisa w naszym kraju wzrasta nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród osób dorosłych, którzy coraz częściej sięgają po rakiety, świetnie się przy tym bawiąc, relaksując, czy też dbając o swoje zdrowie. To fantastyczny czas na nawiązanie nowych relacji, czy nawet przyjaźni.


Co zrobić, aby zacząć grać w tenisa?

Pierwszym krokiem jaki należy uczynić to przede wszystkim zapisać się na trening, w którym doświadczeni trenerzy z No Problem Tenis Academy pomogą w doborze rakiety, odpowiedniego obuwia i stroju. Następnie trenerzy dopasują trening do umiejętności danego gracza , po czym będzie on mógł doskonalić swoje zagrania, czy też właściwe poruszanie po korcie.
Można więc zauważyć, że tenis to doskonałe rozwiązanie dla ludzi w każdym wieku. To jedna z nielicznych dyscyplin sportowych, która jednocześnie wspiera rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny gracza.